Jak odpalić system Android na komputerze osobistym?

Jak odpalić system Android na komputerze osobistym?

Szukasz tanich produktów? Zobacz gazetki promocyjne wszystkich sieci handlowych w Polsce!

Android może działać nie tylko na netbooku. Jeśli tylko mamy taką potrzebę, bez przeszkód jesteśmy również w stanie uruchomić go na laptopie, a nawet na komputerze stacjonarnym. Co ważne, dysponujemy przynajmniej kilkoma możliwościami, jesteśmy więc w stanie zainstalować go na stałe albo zdecydować się na odpalenie live CD i to zarówno z klasycznej płyty, jak i za pomocą zewnętrznej pamięci USB.

Oczywiście, zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki, powinniśmy zaopatrzyć się w paczkę wyposażoną w system Android dla komputerów, która jest nam dostępna dzięki możliwościom projektu Android x86. Właśnie z tej strony uzyskamy też sam obraz systemu. Lista pozwoli nam także na wybranie takiej wersji systemu, jaka w danym momencie interesuje nas najbardziej. Oczywiście, pewne znaczenie ma tu rodzaj komputera, jakim dysponujemy, jeśli jednak niektóre urządzenia nie będą miały wsparcia w formie sterowników, trzeba będzie skorzystać z możliwości którejś z wcześniejszych wersji.

Bądź jak prawdziwy tropiciel okazji - sprawdź najnowsze gazetki promocyjne!

system Android​Po wybraniu wersji systemu, która nas interesuje, należy zapisać ją na dysku i już na tym etapie jesteśmy gotowi do kolejnego kroku. Jeśli chcemy uzyskać dostęp do Androida w najbardziej klasyczny sposób, powinniśmy nagrać obraz systemu na płycie CD. Tu nie ma żadnych szczególnych trików i należy działać tak samo, jak przy wypalaniu każdego innego CD roma. Już po włożeniu wypalonej płyty należy zrestartować komputer i jeśli nie posiada on bootowania z CD jako opcji domyślnej, musimy liczyć się z tym, że opcja ta będzie musiała być włączona przez nas w BIOS. Tu również działania nie zawsze są takie same, w razie wątpliwości nie warto więc eksperymentować, ale zobaczyć, co na ten temat mówi instrukcja sprzętu, jakim się posługujemy.

Gdy wszystko jest w jak najlepszym porządku nie mamy już dostępu do klasycznego systemu zainstalowanego w komputerze, ale i do okienka pozwalającego nam na wybór jednej z opcji umożliwiających uruchomienie systemu Android. Nie można jednak nie dostrzec tego, że płyty CD systematycznie tracą na popularności, a co za tym idzie, nie można z nich korzystać choćby w niewielkich netbookach, taki nośnik pamięci jest bowiem po prostu za duży. Również w takim przypadku nie jesteśmy jednak pozbawieni szansy na odpalenie Androida, choć niezbędna okazuje się w takim przypadku pamięć zewnętrzna – pendrive albo karta SD, która można włożyć bezpośrednio do czynnika. Nagranie obrazu płyty nie jest trudne, choć należy skorzystać w tym celu ze specjalnej aplikacji. Możliwości nie jest wcale mało, a narzędzie :Universal USB Installer” to tylko jedna z nich, choć zwraca na siebie uwagę ze względu na darmowy dostęp.

Hi-tech / grupa zapalonych testerów urządzeń telefonicznych

Badamy, porównujemy i sprawdzamy modele telefonów pod każdym kątem i na różnych płaszczyznach użytkowania.

Na naszym serwisie dodajemy najnowsze informacje o nowopowstałych modelach telefonów HTC oraz innych znanych marek smartfonów.. Zapoznaj się z artykułami i wybierz najlepszy model telefonu HTC dla siebie! 

Nowe promocje