HTC Desire C – czy ten niedrogi smartfon będzie dla nas dobry?

HTC Desire C – czy ten niedrogi smartfon będzie dla nas dobry?

HTC Desire C został stworzony do rywalizacji w tak zwanym niższym segmencie telefonów, czyli jest ofertą dla użytkowników szukających jakości w rozsądnej cenie. Chociaż jest to urządzenie z 2012 roku, wydaje się, że nadal może znaleźć wielu chętnych.

Pudełko

W pudełku z telefonem znajdziemy typowe wyposażenie w tym segmencie, czyli ładowarkę, kabel USB, słuchawki-pchełki oraz akumulator i sam telefon. Staranność wykonania wszystkich elementów jest zadowalająca.

Obudowa

HTC Desire C jest wykonany solidnie, jak wszystkie telefony tajwańskiego producenta. Nawet tylna plastikowa klapka wykonana jest bardzo starannie. W dłoni leży przyjemnie i nie ma się uczucia kontaktu z czymś „budżetowym”. Zaskakuje pozytywnie metalowa ramka ekranu i dzięki niej wydawać nam się może, że mamy do czynienia ze znacznie droższym telefonem. Co ciekawe, wnętrze telefonu jest w całości wykonane z czerwonego, bardzo ładnego plastiku, co ma oczywiście niewielkie znaczenie praktyczne, ale jest warte wspomnienia.

Z przodu mamy ekran o przekątnej 3,5” z trzema przyciskami dotykowymi. Z boku są typowe złącza mini-USB i słuchawkowe oraz przyciski zasilania i regulacji głośności. Z tyłu jest miejsce na głośnik oraz obiektyw kamery 5Mpix. Nie ma niestety flesza LED.

Ekran

Ekran HTC Desire C ma rozdzielczość 320x480, co nie jest specjalnie imponujące. Sama jakość ekranu jest przyzwoita, więc chociaż na pewno nie będziemy się nad nim rozpływać, nie da się też narzekać na kolory czy kąty widzenia. Wręcz przeciwnie, bo jeśli weźmiemy pod uwagę cenę telefonu, kolory i Katy widzenia wyróżniają się pozytywnie na tle konkurencji.

Dźwięk

W telefonie mamy jeden głośnik umieszczony centralnie z tyłu. Jego głośność i jakość jest na zadowalającym poziomie. Problemem jest tylko maksymalna telefon HTC​głośność dzwonka, która powinna być jednak lepsza. Jeśli będziemy na przykład w transporcie publicznym, telefon odbierzemy pewnie tylko dzięki wibracjom. Z kolei wyjście słuchawkowe i słuchawki to typowy poziom telefonów. Wielbiciele muzyki będą musieli od razu wymienić słuchawki, ale samo wyjście będzie w porządku.

Bateria

Stosunkowo niska wydajność HTC Desire C to plus w kwestii żywotności baterii. W rytmie typowego użytkowani będziemy telefon ładowali raz na 3 dni, a osoby korzystające z telefonu głównie do dzwonienia będą go ładowały raz na 5 dni.

Kamera

Aparat telefonu ma 5Mpix i robi zdjęcia w przyzwoitej rozdzielczości 2592 x 1944 pikseli. Nie są to zdjęcia specjalnie dobre, ale w tej cenie na pewno wyróżniają się pośród konkurencji.

Hi-tech / grupa zapalonych testerów urządzeń telefonicznych

Badamy, porównujemy i sprawdzamy modele telefonów pod każdym kątem i na różnych płaszczyznach użytkowania.

Na naszym serwisie dodajemy najnowsze informacje o nowopowstałych modelach telefonów HTC oraz innych znanych marek smartfonów.. Zapoznaj się z artykułami i wybierz najlepszy model telefonu HTC dla siebie! 

Nowe promocje