HTC Desire 500 – rozwiązanie budżetowe z Tajwanu

HTC Desire 500 – rozwiązanie budżetowe z Tajwanu

HTC często celuje w najwyższą półkę urządzeń, ale w swojej ofercie posiada także modele takie jak HTC Desire 500, które są zdecydowanie tańsze, ale nie odbiegają jakością wykonania od znacznie droższych modeli. Tylko czy przypadkiem pozory nie mylą? Sprawdźmy.

Pierwsze wrażenie

HTC Desire 500 pojawia się w kilku wersjach kolorystycznych, w tym w wersji białej z turkusowymi detalami. Spotkała się ona z pozytywnym przyjęciem także dlatego, że elementy konstrukcji smartfona są dobrze do siebie dopasowane i nie ma luzów. Zadziwiający jest za to bardzo nietypowy sposób zdejmowania tylnej klapy urządzenia. Osoby chcące dostać się do baterii i gniazd kart muszą równocześnie naciskać na grill głośnika i podważać dolny róg klapki. Ważnym elementem dobrego pierwszego wrażenia jest także to, że HTC Desire 500 jest telefonem stosunkowo lekkim.

Ekran

Wyświetlacz HTC Desire 500 ma 4,3” i zadowalającą rozdzielczość 480x800 pikseli. Jest to ta sama matryca, która wykorzystywana jest w kilku droższych modelach marki, dzięki czemu kolory i Katy widzenia prezentują się zadziwiająco wręcz dobrze. Można go nawet pomylić z HTC One, chociaż tylko na pierwszy rzut oka. Jeśli chodzi o digitalizer, wszystko działa bez problemów.

Dźwięk

HTC jest znane z dobrych głośników i ogólnie dobrej jakości dźwięku. HTC Desire 500 nie odstaje pod tym względem od wizerunku firmy. Głośnik jest głośny i gra czysto, a dołączone do zestawu słuchawki, chociaż na pewno nie najlepsze, nie będą u audiofilów powodować napadów agresji. Działa tutaj też system BeatsAudio, który jest przydatnym dodatkiem do telefonowej dyskoteki. Jeśli chodzi o same rozmowy, wszystko jest w najlepszym porządku.

Bateria

Jak we wszystkich modelach HTC, bateria HTC Desire 500 jest wymienna. Nie jest ona jednak za duża. 1800mAh wystarcza na około 40-48 godzin normalnego HTC łączność​korzystania z telefonu. Jest to zadowalające, ale na pewno nie jest to atut HTC Desire 500.

System i wydajność

HTC Desire 500 działa pod kontrolą Androida 4.2.2 z nakładką systemową Sense UI 5. Dodatkowo dostajemy też od razu podstawowe aplikacje oraz Dropbox z kontem na 25GB danych.

Jeśli chodzi o wydajność, nie jest różowo, ponieważ właśnie na tym oszczędzali producenci. Do naszej dyspozycji są 4 rdzenie, ale w architekturze Cortex-A5, która jest raczej umiarkowanie mocna. Do tego dochodzi 1GB pamięci RAM, akcelerator graficzny Ardeno 203 i 4GB pamięci wewnętrznej.

Łączność

Bluetooth 4.0, Wi-Fi b/g/n, GSM oraz HSDPA to nasze możliwości. Telefon jest dostępny z opcją DualSIM.

Hi-tech / grupa zapalonych testerów urządzeń telefonicznych

Badamy, porównujemy i sprawdzamy modele telefonów pod każdym kątem i na różnych płaszczyznach użytkowania.

Na naszym serwisie dodajemy najnowsze informacje o nowopowstałych modelach telefonów HTC oraz innych znanych marek smartfonów.. Zapoznaj się z artykułami i wybierz najlepszy model telefonu HTC dla siebie! 

Nowe promocje