HTC One – szczytowe osiągniecie firmy HTC

HTC One – szczytowe osiągniecie firmy HTC

Telefon klasy premium

Klasa premium to zwodnicze określenie, ponieważ telefony do tej klasy zaliczają sami producenci inwestując bardzo dużo w marketing. Nie ma żadnych realnych wytycznych dla telefonów tej umownej klasy i pewnie sami klienci zaliczyliby do niej co piąty telefon tak promowany. W przypadku HTC One można by jednak bezpiecznie stwierdzić, że on by się tam znalazł. Nawet totalni laicy w kwestii telefonów komórkowych są w stanie stwierdzić, że HTC One jest jednym z najlepszych produktów na rynku.

Wpływ na taką ocenę ma między innymi trochę kontrowersyjne aluminium stosowane do produkcji jego obudowy. Jest to materiał drogi, który w dodatku wpływa negatywnie na elektronikę, a do tego potrafi się odkształcać, jeśli zostanie uderzony. Mimo to, dla elektroniki najwyższych lotów wydaje się to być materiał optymalny. Warto zauważyć, że obudowa HTC One jest wycinana z bloku aluminium i nie jest to pierwszy telefon producenta, który został stworzony właśnie w taki telefon wyświetlacz​sposób. Zapewnia to bowiem stosunkową twardość i odporność na uszkodzenia pozwalającą na ochronę telefonu przed popękaniem po upadku. W praktyce obudowa HTC One nie wpływa na jakość jego łączności i działa niczym antena. Tylko najbardziej czepialskie osoby byłyby w stanie postawić jakieś zarzuty jakości wykonania HTC One. Fakt, że niektóre rozwiązania estetyczne są dość wątpliwe, jak na przykład umiejscowienie gniazda słuchawkowego, ale są to kwestie zależne od osobistych preferencji użytkowników. Na pewno wygląd telefonu nie jest zły.

Wyświetlacz

Bardzo wysoką jakość prezentuje także wyświetlacz. Pojawiają się nawet opinie, że jest to najlepszy wyświetlacz, jaki do tej pory zastosowano w telefonach komórkowych chociaż jego rozdzielczość to „zaledwie” 1920x1080, a pojawiają się już wyświetlacze w technologii 4K. Trzeba też przyznać, że jest to wyświetlacz mniejszy o 0,3 cala od tego, co oferują inne telefony określane mianem klasy premium, ale nie jest to problem, który realnie się zauważa. Ważniejsze jest to, że zastosowano matrycę w technologii Super LCD 3 i jej jakości nie da się nie zauważyć. Szczególnie ładnie prezentuje się bardzo małą wielkość plamki.

Dowiedz się jak kupować wysokiej klasy smartfony w promocyjnych cenach. Wejdź na promocyjni.pl i oszczędzaj już teraz !

 

Hi-tech / grupa zapalonych testerów urządzeń telefonicznych

Badamy, porównujemy i sprawdzamy modele telefonów pod każdym kątem i na różnych płaszczyznach użytkowania.

Na naszym serwisie dodajemy najnowsze informacje o nowopowstałych modelach telefonów HTC oraz innych znanych marek smartfonów.. Zapoznaj się z artykułami i wybierz najlepszy model telefonu HTC dla siebie! 

Nowe promocje