Przedstawiamy HTC 10

Przedstawiamy HTC 10

W HTC 10 bardzo ciekawą funkcją jest system Personal Audio Profile, którego podstawowym i najważniejszym zadaniem jest dostosowywanie dźwięku do personalnych preferencji każdego z użytkowników telefonu komórkowego. Ten system nie ma niestety przełożenia na nagrywanie dźwięku, ale i tak ta kwestia została zorganizowana w sposób imponujący. Mamy tutaj bowiem rejestrację dźwięku z opcją 24-bit. Jest to jedyny telefon na rynku, który jest w stanie tego dokonać. Jest to opcja szczególnie przydatna przy nagrywaniu filmów.

Piekielnie szybki

HTC 10 nie idzie na kompromisy względem wydajności. Procesor zasilający tę platformę to najnowsze dziecko koncernu Qualcomm, czyli Snapdragon 820. Do naszej dyspozycji oddano też 4GB szybkiej pamięci operacyjnej. Warto podkreślać także, że Tajwańczycy nie pominęli kwestii aktualizacji i optymalizacji oprogramowania. Pozwala to smart fonom HTC 10 na zachowanie pełnej sprawności działania nawet po kilku miesiącach normalnego korzystania z nich, co w systemach android jest zawsze problematyczne. Stworzono też specjalny launcher aplikacji, dzięki któremu startują one szybciej. Nowy jest też digitalizer szybciej tłumaczący wszystkie nasze działania na polecenia dla telefonu.

Szybkość działania HTC 10 jest naprawdę imponująca i firma postanowiła mocno to wyeksponować. Dowiemy się na przykład, że aparat telefonu, jego aplikacja uruchamia się w 0,6 sekundy, a czytnik biometryczny dokona identyfikacji naszej osoby w 0,2 sekundy. Czy jest to zatem nowy król wydajności? telefon HTC​Najprawdopodobniej tak.

Nowinki w HTC Sense

Wersja 6.0 androida jest już tradycyjnie przykryta nakładką produkcji HTC. Posiada ona tak zwany Freestyle Layout, dzięki któremu nie musimy już układać naszych ikon według klasycznej siatki. Wszystko możemy wrzucić gdzie chcemy i grupować tak, jak nam wygodnie. Działają też znane z wcześniejszych telefonów motywy graficzne. Dla wielu użytkowników znacznie ważniejsze będzie to, że zrezygnowano ze sporej części bloatware.

W telefonie można teraz blokować pojedyncze aplikacje bioskanerem, monitorować użycie zasobów każdej aplikacji i korzystać z telefonu nawet przez 2 dni bez ładowania. Bateria ma obecnie 3000mAh, działają technologie PowerBotics i Boost+, a opcja Quick Charge 3.0 pozwoli nam naładować baterię do połowy w 30 minut.

Na koniec warto zaznaczyć, że HTC wypuściło dla swojego telefonu masę akcesoriów, które znacznie uprzyjemnią pracę z nim.

Hi-tech / grupa zapalonych testerów urządzeń telefonicznych

Badamy, porównujemy i sprawdzamy modele telefonów pod każdym kątem i na różnych płaszczyznach użytkowania.

Na naszym serwisie dodajemy najnowsze informacje o nowopowstałych modelach telefonów HTC oraz innych znanych marek smartfonów.. Zapoznaj się z artykułami i wybierz najlepszy model telefonu HTC dla siebie! 

Nowe promocje