Najszybszy człowiek i najszybszy telefon: Usain Bolt reklamuje HTC Bolt

Najszybszy człowiek i najszybszy telefon: Usain Bolt reklamuje HTC Bolt

Szukasz tanich produktów? Zobacz gazetki promocyjne wszystkich sieci handlowych w Polsce!

HTC Bolt to najnowszy produkt znanego i cenionego tajwańskiego producenta telefonów komórkowych. Swoją nazwę dostał po najszybszym człowieku świata, czyli Usainie Bolt’cie, który właśnie nawiązał współpracę z Tajwańczykami w związku z reklamą tego produktu. Co warte podkreślenia, telefon oparty jest o ubiegłoroczny układ Qualcomma.

Telefon z twarzą Usaina Bolta

Telefon będzie dostępny w amerykańskiej sieci Sprint, a zaangażowanie multimedalisty i najszybszego człowieka świata, jak oficjalnie może tytułować się Bolt, nie stało się oczywiście przypadkiem i bynajmniej nie jest to gwiazda z łapanki. Sieć także pragnie być liderem w prędkości, a telefon od HTC ma to umożliwić.

Czy HTC Bolt realnie sprosta swojej nazwie?

Podstawą kampanii reklamowej sieci Sprint jest oczywiście prędkość, a konkretnie prędkość transmisji danych. HTC Bolt, w połączeniu z siecią Sprint, ma umożliwić najwyższe transfery dostępne w tej chwili na amerykańskim rynku. Pomoże w tym model 4G Snapdragon X10, czyli modem kategorii 9., który wspiera technologię carrier aggregation 3 x 20 MHz (pobieranie na poziomie 450 Mb/s).

HTC Bolt

Nowy telefon został stworzony specjalnie po to, by współpracować z sieciami LTE Plus, czyli z opcją, która wyraźnie wyprzedza dostępne w tej chwili rozwiązania Usain Bolt HTCdostępne u konkurentów sieci Sprint. Sytuacja jest w pewnym stopniu paradoksalna, ponieważ urządzenie, które m bić rekordy prędkości, zostało oparte o układ Snapdragon 810, czyli urządzenie, które na dzisiaj jest już delikatnie przestarzały. Jest to opcja wyraźnie wolniejsza od propozycji pojawiającej się w HTC 10, gdzie znajdziemy najnowsze wydanie platformy. Co więcej, Snapdragon 810 ma tendencję do przegrzewania się, a to powoduje zmniejszenie jego wydajności.

Kiedy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze. W tym wypadku logicznym założeniem jest chęć cięcia kosztów przez tajwańskiego producenta. HTC Bolt najprawdopodobniej wykorzystuje wiele części, które producentowi zostały po produkcji HTC One M9. Starszy układ radzi sobie z rozdzielczością QuadHD oraz z nagrywaniem filmów 4K, ale mimo wszystko jest to rozwiązanie wolniejszy.

Reszta trzyma poziom

Nie jest oczywiście tak, że HTC Bolt to jakaś niedoróbka. Wręcz przeciwnie. Mamy tutaj 5,5” ekran Super LCD3 z rozdzielczością UHD oraz zabezpieczenie Gorilla Glass 5. Konstrukcja telefonu jest metalowa, a do tego można liczyć na całkiem przyzwoity poziom wodoszczelności.

Hi-tech / grupa zapalonych testerów urządzeń telefonicznych

Badamy, porównujemy i sprawdzamy modele telefonów pod każdym kątem i na różnych płaszczyznach użytkowania.

Na naszym serwisie dodajemy najnowsze informacje o nowopowstałych modelach telefonów HTC oraz innych znanych marek smartfonów.. Zapoznaj się z artykułami i wybierz najlepszy model telefonu HTC dla siebie! 

Nowe promocje