HTC Desire SV i jego możliwości

HTC Desire SV i jego możliwości

HTC Desire SV to model, który w szczególny sposób powinien zainteresować wszystkie te osoby, które nie przepadają za noszeniem dwóch telefonów nawet, jeśli praca, którą wykonują zmusza ich do takiego działania. Jego główną zaletą jest właśnie to, że może obsługiwać nie jedną, ale dwie karty Sim w tym samym czasie, choć nie oznacza to wcale, że urządzenie nie ma także kilku innych plusów sprawiających, że warto się nim zainteresować. Choć jego ekran ma przekątną wynoszącą 4,3 cale, wcale nie sprawia on wrażenia dużego urządzenia. Spora jest w tym zasługa zaokrąglonych rogów, bo właśnie one sprawiają, że telefon optycznie wydaje się mniejszy. Twórcy stawiają przy tym na prostotę i elegancję, co sprawdza się bez względu na wiek użytkownika telefonu. Co więcej, obudowa sprawia wrażenie solidnej i wykonanej z duża dbałością o detale, choć przy nieco mocniejszym ściśnięciu telefon zaczyna trzeszczeć.

Telefony komórkowe nie cieszą się opinią przesadnie wytrzymałych, HTC zadbał więc o to, aby front został pokryty taflą hartowanego szkła. Te ma chronić model tak, aby nie powstawały na nim rysy. Nie bez znaczenia jest i to, że wokół urządzenia pojawiła się metalowa ramka, ta bowiem stanowi jego dodatkowe HTC​wzmocnienie. Na prawym boku znajduje się regulacja głośności, a na dolnej krawędzi – mikrofon i złącze USB 2.0. Również góra została odpowiednio zagospodarowana i właśnie tam znajdziemy przycisk odpowiedzialny tak za włączanie i wyłączanie urządzenia, jak i za blokowanie jego ekranu. Tu też pojawił się port przeznaczony do podpięcia słuchawek.

Ekran Super LCD2 także należy do tych rozwiązań, które zasługują na uwagę ze strony użytkowników. Pozwala on na cieszenie się wyrazistym obrazem dla którego charakterystyczna jest obecność nasyconych barw. Zagęszczenie pikseli już tak bardzo nie imponuje, co może dać się we znaki zwłaszcza tym osobom, które są przyzwyczajone do szczegółowego obrazu Full HD. Znacznie bardziej pozytywnie jest odbierane maksymalne podświetlenie ekranu, te bowiem sprawia, że jest on czytelny nawet wtedy, gdy dzień jest słoneczny. Kąty widzenia nie budzą poważniejszych zastrzeżeń, jeśli jednak nachylimy telefon, kolory zaczynają blaknąć. Plusem jest też responsywność, która daje o sobie znać przy każdym dotknięciu. Bateria nie jest największym atutem telefonu, choć trudno też mówić o niej jako o jego wadzie. Długość pracy przy naładowanym akumulatorze nie powinna rozczarować, półtora dnia przy standardowym naładowaniu telefonu to bowiem czas, który powinien nas usatysfakcjonować. Również obsługa dwóch kart SIM została dobrze dopracowana.

Hi-tech / grupa zapalonych testerów urządzeń telefonicznych

Badamy, porównujemy i sprawdzamy modele telefonów pod każdym kątem i na różnych płaszczyznach użytkowania.

Na naszym serwisie dodajemy najnowsze informacje o nowopowstałych modelach telefonów HTC oraz innych znanych marek smartfonów.. Zapoznaj się z artykułami i wybierz najlepszy model telefonu HTC dla siebie! 

Nowe promocje